micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

Answer plz I will give brainiest for the first to answer correctly.
Steve and Ben have some money in their wallets. If Steve gives Ben $3, Ben will have twice as much as Steve. If Ben gives Steve $7, the amount Ben has will be o
A line passes through the points (-1,-4) and (-2,0). What is the equation of this line?
What plans were made during the Yalta Conference? A. The Axis powers decided to attack the Soviet Union. B. The United States decided to enter the war to suppor
During the life cycle of a flowering plant, the bee is responsible for which process?A)digestionB)fertilizationC)germinationD)pollination
Red blood cells neither gain nor lose water when put into 0.9% NaCl. They are in a(n) ___________ solution. *
After the losses in greece why did the persians grow unhappy with the government
what can provide key data so you can develop a marketing plan that works
Helppp plsssss!! AsapThanks
I WILL MAKE YOU THE BRAINLIEST EASY QUESTION