aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

For which of the following materials is necessary to stop a beta particle? A. Three feet of concrete B. Three inches of lead C. Thin pieces of wood D. Single s
A person is selected at random from a crowd. You want to find the probability of the event that this person is a female and the probability of the event that th
(hc) "in the government of this commonwealth, the legislative department shall never exercise the executive and judicial powers, or either of them. the executiv
What type of government did germany, italy, and japan have in the 1930s? (world war ii and postwar america unit, lesson 1)?
Ashya wants to focus on the diagnosis and treatment of psychological disorders and other problematic patterns of behavior. what area of psychology should she wo
How did president franklin roosevelt respond to adolf hitler's attack on the soviet union in june 1941?
Name the five transport mechanisms of the cell:
Help me please im about to give up
Find f(x) if it is known that f(x−2)=2x−4.
Please help ASAP!!!!!!!!!!!!!