zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

What is a political machine?
Which was the "great compromise" that helped the Anti-federalists to finally approve the Constitution? A. the Bill of Rights B. The Federalist Papers C. an amen
The number of dogs in a pet store decreased from 35 to 31. What is the percent of decrease in the number of dogs? Round to the nearest percent. A. 11% B. 13
what percent of 84 is 21
What specific properties are these? A. 3+(5+9)+6=5(9+6)+3 B. 3 x 4 x 5= 4 x 3 x 5
what's a good thesis statement for a research paper about cancer?
When a potassium atom forms an ion, it loses one electron. What is the electrical charge of the potassium ion? A. -1 B. -2 C. +2 D. +1
A salesman traveled 736 miles on 32 gallons of gas. How far can be traveled on 128 gallons of gas?
What happens when chemical bonds break and new bonds form? A.) Physical change B.) A chemical reaction C.) Matter is surface area increases D.) Destroyed
a runner runs at 7.6mph for 3 1/2 hours how many miles did he run