zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

please someone help me out. Im giving brainliest !
Which of the following is an inference? A. Shoppers in the mall avoided eye contact with the man that was talking to himself. B. Shoppers in the mall assume
What is the Policing in Japan
pls help me meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
accounts receivable are typically classified as current assets because:
Question 1 of 10 Rewrite the following linear equation in slope-intercept form. Write your answer with no spaces. v-5= 3(x+1) Answer here SUBMIT
why is variety in crop plants important for food security?
Which of the binomials below is a factor of this trinomial? x2 - 10x-39 a:x^2+13 b:x-6 c:x-13 d:x+6
Evaluate the expression (-5)(-7)(– 20) =
How does this passage show the types of problems Chinese immigrants faced in the early 1900s?