jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

Band of brothers “why we fight”: Why did the man get upset when he talked about the other camp at the next train stop?
please help asap I will give brainlest
Read this excerpt from the Fourteenth Amendment. Then answer the question that follows. All persons born or naturalized in the United States, and subject to the
7814/12 in a mixed number
how did the amendments make the voting process more democratic
*Easy!* Will mark brainest! Determine whether the given equations are parallel, perpendicular or neither. y=-7 x=4
How far will a freight train travel in 3 hours at an average speed of 48 miles per hour?
I don’t know how to take a picture on this and send it out for a question
What is the answer to this quation
_____________ eran de sangre mixta indígena y europea. A. Los pardos B. Los criollos C. Los mestizos D. Los peninsulares