2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

what is 3/8 in simplest form
Name some ways in which whales differ from fishes
Jon has $45.00.He plans to spend 4/5 of his money on sports equipment .How much will he spen .Show Work.
The French were mad at the English colonists because???
Which sentence is punctuated correctly? A. My family tree is entitled The Smiths: One Hundred Years and Growing. B. My family tree is entitled The, Smiths One H
what is 3/8 in simplest form
The Chinese knew how to produce silk by about 2700 B.C. A. True B. False
last night, the Knicks made 12 free throws. if their free throw percentage is 75%, how many free throws were attempted.
29 percent as a fraction in simplest form
give two specific examples of how British mistreated the indigenous peoples of Australia