lizziealex03 lizziealex03
  • 03-01-2019
  • Mathematics
contestada

If muffins cost 5.24 how much would 5 muffins cost

Respuesta :

kitamuragu
kitamuragu kitamuragu
  • 03-01-2019
5.24 x 5 = $26.2
5 Muffins would cost $26.2
Answer Link
wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 03-01-2019

Answer:

$26.20

Step-by-step explanation:

If muffins cost $5.25, and we buy 5 muffins, multiply 5 by $5.24

5*5.24 = $26.20

Answer Link

Otras preguntas

Which statement tells the most important factor that allows cells to keep accomplishing their many tasks
Factor x3 – 4x2 + 7x – 28 by grouping. What is the resulting expression? (x2 – 4)(x + 7) (x2 + 4)(x – 7) (x2 – 7)(x + 4) (x2 + 7)(x – 4)
1000 millicoulombs of charge passes through a point. The amount of current passing through the point is
5. While bones may provide important clues about the remains, they cannot answer all the questions that a forensic scientist might have about a scene and a dece
What is the difference between Auto fill and Fill Handle
Make a table of values for the following equation: y = 2x+5 Your table should look similar to this with the blanks filled in. Show your work of how you got your
(Change this sentence into active )My wallet was taken by a thief
how can high population density be harmful to a population
Mr. Howell invested $1,000 in Acme Corporation's stock and earned an 8% profit. At the same time, he invested $4,000 in Acme's bonds and earned a 12% profit. U
i need recommendations. which one is the best one to get MacBook Air M1 (2020) or MacBook Pro M1 (2020). The Air Mac or the pro Mac? why?