jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

Find the members of set A. A) (1,4,6) {9,8,5) 9 {1,46,3,7) D) (1,3,4,5,6,7,8,9) Answer is c {1,4,6,3,7}
Ifn is an odd integer that is less than -3.25, what is the greatest possible value of n?
How do I solve this problem using the substitution method x-3y=4 4x-2y=26
Willis Company had $200,000 in credit sales for Year 1, and it estimated that 2% of the credit sales would not be collected. The balance in Accounts Receivable
Matt has two fish tanks. The total volume of his two fish tanks is equal to the volume of Kelsey's one fish tank that you calculated above. The first of Matt's
The perimeter of a rectangular garden is 166 feet.The length of the garden is 3 feet more than four times the width. Which system of equations will determine th
It took a car 3 days to travel 2245 miles. What was this car's average speed, in miles per hour? (round to the nearest mile per hour)
in need to know the answer of 12z+18 in distributive property
How many moles of methane will react to form 3.2 moles of carbon dioxide?
Mitotic cell division is considered asexual because: Please choose the correct answer from the following choices, and then select the submit answer button. the