jakobrobinette jakobrobinette
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

Need help asap please!

Need help asap please class=

Respuesta :

mexicanvanilla
mexicanvanilla mexicanvanilla
  • 01-02-2019

Answer:

The answer is A

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

An 8- pound bag of apples costs $17.50.What is the unit price?
i am not good with math. Jessica lost some money she found 3/6 of it what fraction of her money is still missing
Six rectangles each with a common base width of 2 have lengths of 1,4,9,16,25 and 36. What is the sum of the areas of the six rectangles?
a construction crew just finished building a road the crew worked for 4 1/3 days. if they built 2 1/7 kilometers of road each day what is the total length of ro
Which are rights mentioned early in the Declaration of Independence?
What is the difference between similar and congruent
Who did The Boston Pilgrims defeat in the first World Series? a. The Pittsburgh Pirates b. The St. Louis Cardinals c. The New York Giants d. The Chicago Cubs
In which sentence are the conjunctions used correctly? A. Neither beauty nor popularity was considered in the contest. B. The top award was given to neither Ste
During which period did Chinese artist attempt to restore the glories of the past?
What is believed to be one of the main reasons Secretary of State William Seward purchased Alaska? A. Alaska had many gold and silver mines. B. Alaska had a lar