jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

Read the excerpt below and answer the question, Not all the treasures of the world, so far as I believe, could have induced me to support an offensive war, for
The amount of turn between two straight lines that have a common end point is called __________.
Magnetic orientation in rocks that is opposite to the current orientation of Earth's magnetic field is called ____ magnetic polarity.
To preserve the right of every Marine to directly seek assistance from, or communicate grievances to, their commanding officers.This statement defines request m
I have to write this in Java, but i've never even learned it before and i'm completely lost Start a program in a class named ArrayPrinter. Ignore the main metho
1" on a map peen = a mile in real life or on the surface of the Earth is an example of what you might find on the maps
If a jail time sentence is shorter, the emotional impact is likely to be ...
Wanni cycled 6 km from her house to the school at a uniform speed, v km/h. If she increased her speedby 2 km/h, she would arrive at the school 4 minutes earlier
Look at the four positions of Earth with respect to the sun. Florida is in the Northern hemisphere. At what position of Earth will Florida experience the first
Strong beliefs in night by Ellie Wiesel