719729
719729 719729
  • 01-04-2019
  • Mathematics
contestada

Please help me please

Please help me please class=

Respuesta :

Sympathetic
Sympathetic Sympathetic
  • 01-04-2019

Answer:

The answer is Parson's Market.

Step-by-step explanation:

First you want to find out how much one pound costs.

For Parson's you take 11.34 and divide it by 6.

11.34 / 6 = 1.89

Then you take how many pounds you are trying to get (7) and multiply it by the price per pound (1.89)

7  * 1.89 = 13.23

Answer Link

Otras preguntas

ljjjjjjjjjjjjjjjjjfffffffffffffffffffffffffffffffflllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll
ATP energy actually helps energize the... transport proteins. molecules. cell membrane.
A 52-year-old patient has a new diagnosis of pernicious anemia. After teaching the patient about pernicious anemia, the nurse determines that the patient unders
Can someone help me with this plssss it will help alot :) (IM GIVING 95 POINTS)
I need help ASAP please! I'm taking an assessment and I'm having trouble with a couple questions :c (WHY IS HIGHSCHOOL GEOMETRY SO HARD RAHHH).
Need help asap. Already overdue and has to be done before the test tomorrow
I NEED HELP ASAP PLEASE!!! Can someone help me with this math question? I'll give y'all brainliest
I will mark you as Brainlest if you can answer me this question correctly! Which animal undergoes complete metamorphosis? A: praying mantis B: termites C: gras
6624 prime factorization exponential nation
PLEASE HELP!!! 100 POINTSWhich equation would best find the volume of this capsule? The radius 2 millimeters and the length is 19 milimeters.​