valley31 valley31
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

What is the Toyota cost of 2 items at $1.26 each and 3 items at $0.49 each plus a total tax of $0.24

Respuesta :

rickyjr1117 rickyjr1117
  • 02-05-2019

Answer:$4.23

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is the area of the rhombus in square units.
p(p+a2) ; use a = 7 and p = 6 6
Consider blood (density 1025 kg/m3) flowing through an artery with circular cross section that looks like this: Ignore viscosity. Assume that the change in heig
What is true of a flat character? The character is motivated by complex emotions. The character’s behavior changes throughout the story. The character always re
(4x ^3 + 7y ^3z ^4) ^2
Which is the best comparison of the authors purpose in these two essays about genetically modif Albo The purpose of the first essay is to inform the purpose of
differentiate respiration and photosynthesis aerobic and anaerobic​
AMMONIUM CARBONATE5. How many grams of nitrogen (N) are in a mass of ammonium carbonate that contains1.23x10^23 carbon atoms?​
A glycerin pump is powered by a 5-kW electric motor. The pressure differential between the outlet and the inlet of the pump at full load is measured to be 211 k
Winston Co. has variable costs of $5 per unit and a selling price of $10 per unit. Fixed costs are $100,000. Planned unit sales for 2020 are 25,000 units. Actua