supermixx711 supermixx711
  • 02-05-2019
  • Mathematics
contestada

7.....................

7 class=

Respuesta :

nikolebabe12
nikolebabe12 nikolebabe12
  • 02-05-2019

Answer:

b

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The cost of pumpkin seeds is proportional to their weight. A 24-ounce bag of pumpkin seeds costs $6.00. What is the unit rate for the pumpkin seeds? $0.24 per o
Find the interquartile range. 6,8,9, 30, 30, 36, 38, 54, 64, 70, 75, 81, 93
how can you use functions to solve real world problems ??
PLEASE HELP.A charged particle in an accelerated motion produces EM radiation.In an atom the electrons have accelerated motion.Does it means that all electrons
KE= 1/2 mvsquared for v​
The bake stars need to arrange 718 pup ales on trays for a pooch party. If each tray can hold 9 pupcakes, about how many trays will the bakery need? choose the
In this excerpt from Walden by Henry David Leroux what can be inferred about where transcendentalist thinker searched for divinity? “Every morning was a cheerfu
why is Service to humanity our duty​
Find the slope of the line containing the pair of points-8.11) and (-4,10)​
What is the equation of the line that passes through the point ( − 6 , − 6 ) (−6,−6) and has a slope of 2 3 3 2 ​ ?