Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2016
  • Mathematics
contestada

Grapes were on sale for $0.92 per pound . If Jeff purchased 0.75 pounds , how much did he pay for the grapes ?

Respuesta :

alijean1
alijean1 alijean1
  • 02-05-2016
The answer would be $0.69 because that is 75% of .92
Answer Link

Otras preguntas

If the value of “y” varies directly with “x” and y = -8 when x = 20, find “y” if x = -4.
Read the poem below and choose the mood that best fits it. The house dog lay stretched out on the floor, Where the shade, afternoons, used to steal; The busy
Given the system of equations, what is the solution? 2x + 3y = 2 3x - 4y = 20
Which was the most influential in opening the West? Explain.
Most corrals in Chilean Rodeo have a radius ranging from 20 to __________ meters.
Sam is exposed to a cold virus on Sunday. By Tuesday he has a cough and a congested nose. On Saturday he starts to feel a little better, and antibodies against
In order to assess the physical health of a newborn baby, an obstetrician would assign ratings according to the ____ scale. If the baby receives a score of 7 or
In the book Animal Farm, what are the three propaganda tricks being used by Squealer and explanation??? Help
Omar and Caleb each had a repair made on their cars. The initial cost of each repair is $1,000. Omar and Caleb each have two coupons. Each of them uses both of
Which of the following is NOT a primary activity of the Value Chain model? a. Inbound Logistics b. Operations c. Outbound Logistics d. Purchasing