sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

In early economic history money was not always available and transactions occurred through ____________ which was often very difficult and inefficient.
Where Portuguese is used
About.com is considered a (an): A. General search engine B. Personal web site C. Subject directory D. An email address
A company that manufactures smartphones makes 70% of the phones with a touch screen and 55% of the phones with HD movie capability. 30% of the phones have both
During whose reign did the efforts of christian missionaries reach their height?
When did the battle of Dunkirk begin. What happened, who was involved, and where did it take place? Please Help
Which was a secular intellectual and cultural movement based on ancient Greek and Roman philosophy? nationalism despotism absolutism humanism
Which of the following is not A true statement about the church of England in the 17th century A. It was the only church approved by the monarchy. B. English
The region where the jaw articulates with the remainder of the head is termed? the:
Two step equation b.x/4+6=12 show all work