citysgirl citysgirl
  • 01-10-2019
  • Mathematics
contestada

Apples cost $3.45 per pound find the cost of 2.6 pounds of apples Solve this problem With multiplication​

Respuesta :

cheesyplaysmine
cheesyplaysmine cheesyplaysmine
  • 01-10-2019

Answer:

8.97

Step-by-step explanation:

3.45(2.6) = $8.97

Hope this helps you! :)

Answer Link

Otras preguntas

Two spherical pieces of cookie dough have radii of 3cm & 5cm. The pieces are combined to form one large spherical piece of dough. What is the approximate ra
(02.07 LC)Paying attention to proper temperatures when cooking at home ensures fooda.contains more vitaminsb.is safe to eatc.is lower in caloriesd.tasetes  bett
which is a factor of 2x^2y^4-10x2y+14y3-70
Plz help with question
The process of generating an electric current by moving an electrical conductor relative to a magnetic field is called
Mrs ameldos class has 5 students with blue eyes 7 with brown eyes 4 with hazel eyes and 4 with green eyes. Two students are selected at random. Whats the probab
"Given the regular polygon, find the measure of each numbered angle. "
what stage of grieving because a last-ditch effort to hold on to something that's lost?a) denialb) angerc) bargainingd) depression
Sexual awareness is usually not a significant issue during adolescence. True or False? Sexual awareness is usually not a significant issue during adolescence.
Screaming is a? A noun b verb c adjective d adverb