TKofically TKofically
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Five apples cost $4.90 how much apples does each apple cost?

Respuesta :

FrozenWatermelon
FrozenWatermelon FrozenWatermelon
  • 02-10-2019

Answer: $0.98 per apple

Step-by-step explanation: 4.90 divided by 5

Answer Link

Otras preguntas

Individuals with high self-esteem
The values, beliefs, and practices shared by people who have a common background make up the group’s… inheritance. culture. environment. society.
The diameter of a circular garden is 16 feet. What is the approximate area of the garden
what describes galaxies ​
Anne and Larry are discussing what restaurant to go to for dinner. Anne wants to go to a quiet Mexican restaurant. Larry wants a quiet place and doesn't care ab
My friend had concluded that if he took his language and culture out of his poetry, he stood a better chance of receiving a fellowship. He took out his native l
• History Poetry Assignment • (Please help me out with this worth 55 points!!) You need to write a poem based on one of the new advances in transportation or c
The 2010 Mw 7.0 earthquake in Haiti caused an estimated 280,000 structures to collapse or sustain severe damage and resulted in the deaths of 100,000 to 160,000
In which country does the leader inherit power
How do you solve this algebraic equation? X-5=0.1 (x+5)