becca36181 becca36181
  • 02-12-2019
  • Mathematics
contestada

if 11 oranges cost $2.35, what is the cost of 18

Respuesta :

Yang100
Yang100 Yang100
  • 02-12-2019

Answer:

$3.8

Step-by-step explanation:

2.35/11=0.2136

0.2136*18=3.8448

Answer Link

Otras preguntas

A line that passes through point (3,7) and has a slope of 3/4. The equation of the line is ? If point a(x,5) lies on the line , the value of x is ?
According to essay, "Lifeboat Ethics," what is the "Green Revolution"? A. Making solders become farmers B. Programs to ship food on lifeboats to hungry nations
(02.07 LC)Paying attention to proper temperatures when cooking at home ensures fooda.contains more vitaminsb.is safe to eatc.is lower in caloriesd.tasetes  bett
PRS is similar to RQS. If the ratio of the perimeter of RQS to the perimeter of PRS is 3:2, and PR is 4 less than QR, find PR A.4 B.8 C.12 D.16
Im doing this math assignment 7x-1<20 i have no idea how to get am answer
Which type of verb typically includes the word "to"
the virginia declaration of rights was written by
What nation experienced the Velvet Revolution, a peaceful and non-violent movement to remove Communists from power?
I chemistry class Andrew has earned scores 64 69 73 on three test. He must maintain an average of 70 to pass the course. What score must Andrew earn on the fina
A line that passes through point (3,7) and has a slope of 3/4. The equation of the line is ? If point a(x,5) lies on the line , the value of x is ?