iiomqemilyii
iiomqemilyii iiomqemilyii
  • 03-12-2019
  • Mathematics
contestada

What is the unit price if a package of 12 candy canes cost $4?

Respuesta :

simoneasimmons
simoneasimmons simoneasimmons
  • 03-12-2019

Answer:

$1 for every 3 candy canes

The drawing will help

Ver imagen simoneasimmons
Answer Link

Otras preguntas

If you have a high blood cholesterol level and a family history of heart disease, you should limit consumption of eggs to _____ per week. a. 0 b. 2 c. 3 d.
19. What is the probability of tossing a penny and landing on heads two times in a row? 20. The area of one playing card is 24 square centimeters. 52 cars are s
Describe the fluid theory of intelligence; then explain your views on this theory.
A water wave travels across a 42-meter wide pond in 7.0 seconds. The speed of the wave is _____. 292 m/s 49 m/s 6.0 m/s 0.17 m/s
What does an alpha particle consist of? a. 1 proton and 1 neutron b. 1 proton and 2 neutrons c. 2 proton and 2 neutrons d. 2 proton and 4 neutrons
12 people buy their purchases for a 10-day camp. They agree to share the materials equally. If three more people join the group and they didn't buy more materia
Who wrote rhapsody in blue?
how scours affect the animal? how lice affect the animal? how hoofrot affect the animal? how roundworms affect the animal? how mastitis affect the animal? how t
Which proportion could be used to find 77% of 126?. A. [tex] \frac{77}{100} = \frac{126}{x} [/tex] B. [tex] \frac{77}{100} = \frac{x}{126} [/tex] C. [tex] \frac
What is the stage in a business cycle called when real GDP stops falling? a. an expansion b. a contraction c. a trough d. a peak