sarazuaruano6882
sarazuaruano6882 sarazuaruano6882
  • 02-01-2020
  • Mathematics
contestada

you want to buy some noodles.a7-ounce package costs $2.59.a16-ounce package costs $5.60 a26-ounce package costs $9.88 which package is the best buy

Respuesta :

samanthabridges
samanthabridges samanthabridges
  • 02-01-2020

Answer: B. see photo for work.

Step-by-step explanation:

Ver imagen samanthabridges
Answer Link

Otras preguntas

help please i need the answer.
How many times larger than (6 - 4) is (6 - 4) × 5?
Chua Chang & Wu Inc. is planning its operations for next year, and the CEO wants you to forecast the firm's additional funds needed (AFN). Data for use in y
Ryder used front-end estimation to estimate the product of (–24.98)(–1.29). What was his estimate? –32 –20 20 32
Sana's mother bought produce for Sunday dinner. She bought one more pound of peaches than pounds of tomatoes. She bought 3 times as many pounds of tomatoes as p
Question 9 of 10 Which pairs of angles in the figure below are vertical angles? Check all that apply.
What is that answer to 6 (3/8) - 5 (5/8) ?
Properties of Light Lab Report Instructions: In the Properties of Light—Bending Light Lab you will explore how light rays interact as they pass from one materia
or John knew exactly what the slaveowner wanted done and exactly when he wanted it done, as well. The truth was that John collected all he needed to know from e
What is the area of the circle