ameriyapardo ameriyapardo
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

Jessica had $115 to spend on 9 books. After buying them, she had 16 dollars. How much did each book cost

Respuesta :

joyceedenfield joyceedenfield
  • 01-02-2020

Answer:

$11.00

Step-by-step explanation:

$115.00 - $16.00= $99.00 /9= $11.00

Answer Link

Otras preguntas

Solve for y.8^3-3y=256^4y
What's the formula to perimeter
could you tell me what is a mutagen?
Compare the various effects that alcohol has on the mind and body at two different blood alcohol concentrations.
What is the base of Apothecary
estimate for 412*5.904/0.195any one knw the estimate for this and how to work it out
Why Do We Sweat? Need some help
what is air pressure?
what is the common name for calcium silicate?
Which object would best be identified by a periodic Doppler shift in a star's spectrum along with a dip in the stars light intensity? a black hole a nebula a co