xzaviermontalbo2
xzaviermontalbo2 xzaviermontalbo2
  • 01-02-2020
  • Mathematics
contestada

the equation 6.32=k2 shows that buying 2 bags of apples would cost 6.32. how much is it for one bag

Respuesta :

ujoy64
ujoy64 ujoy64
  • 01-02-2020

Answer:

3.16

Step-by-step explanation:

You would divide the 6.32 by 2 to get the amount for one bag

Answer Link

Otras preguntas

y = 4x – 6 can someone find me the slope for this thanks
Solve 2x + 2 > 10. O A. x>4 O B. X>6 O c. x< 6 O D. x<4
URGENT HOMEWORK HELP!!
Answer asap please dont get this either
What does the gun represent in the story "The Gun" by Philip K.
Solve a + 14 < 20. solve 6 grade math​
Please help me ASAP!!!
How much money will I need to have at retirement so I can withdraw $60,000 year for 20 years from an account earning 8% compounded annually? a) How much do you
HELP! 7th grade math! GIVE CORRECT ANSWER AND YOU WILL GET BRAINLIEST!!
Please help :) James paid $3.40 for lunch using a total of 16 nickels and quarters. How many of each coin did he have? A. 5 nickels 11 quarters B. 13 nickels 3