redeem3 redeem3
  • 04-02-2020
  • Mathematics
contestada

Bananas cost .89cents, I have $11.75, how many bananas can I buy?

Respuesta :

makaylaa18 makaylaa18
  • 04-02-2020
You could buy 13 bananas.
Answer Link

Otras preguntas

1. Hector knows there is a relationship between the number of cars he washes and the time it takes him to wash those cars. Identify the independent quantity and
Which of the following best describes a fission reaction involving lithium? (1 point) A. Two lithium atoms form bonds with each other, absorbing a large amo
Consider the function represented by 9x + 3y = 12 with x as the independent variable. How can this function be written using function notation? f(x)= x+4 Mark t
should students be able to criticize their school in the newspaper​
A side of a square is 8 3/2  inches. Using the area formula A = s2, determine the area of the square.
A runner has an initial velocity of 4 meters per second. After 20 seconds, the runner's velocity is 6 meters per second. Which is the runner's acceleration? A.
Suppose that 50% of all adults regularly consume coffee, 65% regularly consume carbonated soda, and 45% regularly consumes both coffee and soda. (a) What is the
mental disease of killing person​
Which is not a true statement about goals?Accomplishments come from the completion of a goal.Goals are measurable.Goals are mostly for the purpose of learning.A
Baron de montesquieu was an enlightenment philosopher from where?