cinceresutherland cinceresutherland
  • 05-02-2020
  • Mathematics
contestada

Me.real has 4 gallons of milk each gallon cost 34$ how much dose he spend on it

Respuesta :

C38406
C38406 C38406
  • 06-02-2020

Answer:

34 times 4=136

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Choose the word or phrase that best matches the word in italics I am sick of the (reprimands) I get from my driver’s ed instructor! A. warnings B. scoldings C.
A noble woman educated her children. Why was a peasant woman less likely to teach her own children?
Both Shays’s Rebellion and the Pennsylvania Mutiny helped Americans to realize that the Articles of Confederation...
is 4 m greater or less than 400 dm
Both Shays’s Rebellion and the Pennsylvania Mutiny helped Americans to realize that the Articles of Confederation...
Which sentence best describes the word pathos?
Tamala had a bad day because she forgot her wallet keys, sunglasses, and backpack at home. What correction, if any, should be made to this sentence? A. Remove t
In one basketball season, Tim made 75% of the free throws he attempted. Tim made 36 free throws. How many free throws did he attempt? A. 27 B. 48 C. 61 D. 75
Most House business is conducted within the Committee of the Whole because this arrangement A. ensures cloture. B. prevents filibusters. C. doesn't require a qu
what is 21% of 30.00