janiyalindsey16
janiyalindsey16 janiyalindsey16
  • 02-03-2020
  • Mathematics
contestada

A grocery store sells bags of oranges in two different sizes the 3 pound bag $4 the 8 pound bag cost $9 which cost less?

Respuesta :

avasnorgaard
avasnorgaard avasnorgaard
  • 02-03-2020

Answer:

The 3 pound bag.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

What is the product?
A stock's returns have the following distribution: Demand for the Company's ProductsProbability of This Demand OccurringRate of Return If This Demand Occurs We
provide 2 important pitching tips you can tell someone else. softball
What is the answer to this?
Tell in your own words: Why is it called a Solar System?
Evaluate if m=10: -2m + 6
53 Given that the measure of angle Xis 132º, and the measure of angle Yis 55°, find the measure of Angle z
Upload your poem explication project below.
what are given off as by-products of cellular respiration? a. carbon dioxide and water b. energy c. food d. oxygen
8) The MAIN reason citizens have rights and responsibilities is to A) allow the government to share power. hlight ime maining 06:58 Le Tools B) punish those who