Wa9mR2osekautu
Wa9mR2osekautu Wa9mR2osekautu
  • 03-07-2016
  • Mathematics
contestada

If 4 desk lamps cost $120 what is the average cost per lamp?

Respuesta :

TheRapture
TheRapture TheRapture
  • 03-07-2016
120/4 = 30 So the average cost of a lamp is $30
Answer Link

Otras preguntas

of the grade six students surveyed 12% bring their lunch to school supposed 20 for six graders do this how many grade 6 students are at the school
From your knowledge of the lesson, what conclusion can you make about the pattern that Greek columns followed over time? 1. They became more elaborate over time
Find the percent of change. Round to the nearest tenth of a percent if necessary. 3/8 to 7/8
I need help with all 3 questions. Thanks.
Mud, silt, and clay are all examples of
The lengths of 3 pieces of rope in the ratio 3:5:7. if the longest piece of rope is 56 inches long, how long is the shortest piece rope? (PLEASE SHOW STEPS!)
My heart, I cannot still it, Nest that had song-birds in it; And when the last shall go, The dreary days to fill it, Instead of lark or linnet, Shall whirl
how can people help prevent drug abuse and addiction
What name should be used for the ionic compound KOH
Which of the following descriptions explains the process of water freezing?