kariana10rose kariana10rose
  • 04-03-2020
  • Mathematics
contestada

A store is having a sale on jelly beans and trail mix. For 6 pounds of jelly beans and 2 pounds of trail mix, the total cost is $14. For 3 pounds of jelly beans and 5 pounds of trail mix, the total cost is $20. Find the cost for each pound of jelly beans and each pound of trail mix.

Respuesta :

nikarc
nikarc nikarc
  • 04-03-2020

Answer:

??????????? mnnmmmmmmj

Answer Link

Otras preguntas

What is the GCF of 32 and 48
what is the complete subject in the following sentence? the young boy rode the bus to school.
what is the least 10 digit whole number
The fastest a human has ever run is 27 miles per hour. How many miles per minute did the human run?
Equivalent decimal are decimal that have the same value. TrueOrFalse
tina bought some nail polish and lip gloss at the store. the nail polish cost $4.50 per bottle and lip gloss cost $7 per tube. tina bought 9 items and paid $50.
Calculate the number of moles 2.25 g of Na2CO3  0.800 g of NaOH  17.75 g of Na2SO4
what is the complete subject in the following sentence? the young boy rode the bus to school.
The GCF (Greatest Common Factor) of 45 and 75. Show your work too. Thanks for your help!
what is 24 ten thousands