sharikagary2ou0zl6 sharikagary2ou0zl6
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jillian buys 3.6 meters of fabric. The fabric costs $5.75 for each meter.

How much does Jillian spend for the fabric?


$9.35

$17.25

$18.57

$20.70

Respuesta :

isaramos0723
isaramos0723 isaramos0723
  • 01-04-2020
The answer is $20.70
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following is true about immigration ? 1) immigrants are only allowed to enter countries if their hometown is overly populated 2) immigrants are not
Freddy is helping buy ingredients for salads for the school spaghetti dinner. He bought 10 pounds of onions at $0.69 per pound, 100 pounds of tomateos at $0.99
if x is a positive integer then the solution set of 4x+2<14 is
What is the answer to this question?
What is the definition of Constantine?
What is the slope of the line that passes through (-6,1) and (2,5)?
write the equation of the line passing through the point (1,4) with a slope of 2? Use x=1,y=2 and m=2 to find b in y=mx+b
what is a division of society by rank or class called
Carlos is looking at a picture of a convergent boundary on which a volcanic arc and a trench are identified. Which type of convergent boundary is Carlos looking
Both japan and indonesia are made up of a chain of islands called