jklkanaan124 jklkanaan124
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

Chocolate chunk cookies are 59 cents each or $6.00 a dozen. How much are do you save by buying the cookies by the dozen?​

Respuesta :

Jos11herz
Jos11herz Jos11herz
  • 01-04-2020

Answer:

$5

Step-by-step explanation:

Answer Link
5HAGGY
5HAGGY 5HAGGY
  • 02-04-2020

Answer:

$1.08

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how did martyrs help spread christianity
Alan had 2 mirrors installed in his house.The first mirror was 2 yards and 2 3rds yards wide the second mirror was 2 yards tall and 3 2 halfs wide. Is the area
z=3(-4-a)/4(4n+3p) solve for a
What three actions did Italian scholars and writers encourage through their works?
Alison’s father has a long history of drug abuse. What social effects might his drug abuse result in? Check all that apply. losing his driver’s license failing
The variability we expect to see from one random sample to another is called ___________ .
A certain number is 5 less than another number. If their sum is 11 find the two numbers
A juice company produces 8,064 cartons of juice in 21 days. Each day, they produced the same number of cartons and delivered those cartons to 16 area coffee sho
twenty-two pencils cost $0.60 less than $5 what is the cost per pencil?
1. a sequence of sugars, phosphates, and nitrogenous organic bases 2. a complex molecule containing the genetic code 3. a nucleic acid that participates