soniagutie07 soniagutie07
  • 01-04-2020
  • Mathematics
contestada

A case of 12 cans of pop cost 6.49$. What is the cost per can

Respuesta :

h22brown
h22brown h22brown
  • 01-04-2020
About $.54

Hope this helps :)
Answer Link
loramydawn
loramydawn loramydawn
  • 02-04-2020

Answer:

its really $77.88

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How to solve the above simultaneous equation?​
can anyone help me with this
What is a simplified expression for the perimeter of the polygon?
Solve the multiplication equation arranged vertically. Using sentences, explain how you solved theequation. 6,346×4​
The Allied Taxi Company charges $2.50 to pick up a passenger and then adds $1.95 per mile. Isaac was charged $27.46 to go from one city to another. If x represe
Samantha experienced a traumatic brain injury and afterward began to exhibit bizarre symptoms that no one had ever documented before. The best research method t
1. When must you have proof of financial responsibility? A. Every time you drive B. Only when involved in an accident C. When carrying passengers D. Financial r
do you think americans have lived up for this ideals nowadays?
Which tool might be used to limit imports from Cuba but maintain exports to Cuba? a. embargo b. NAFTA c. sanctions d. restricted trade routes
if one mole of sodium atom weighs 23 g what is the mass of one atom of sodium​