first8443 first8443
  • 02-04-2020
  • Mathematics
contestada

You can buy 1 pencil for $0.50. How much would a dozen cost you

Respuesta :

alimashhour4
alimashhour4 alimashhour4
  • 02-04-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

1 pencil is 50 cents. 12 pencils cost $6

Answer Link

Otras preguntas

How did the Greeks attempt to understand the world?
kayla's class went on a field trip to an aquarium . one tank had 30 clown fish. She miscounted the total number of clown fish in the tank and recorded it as 24
The Alien and Sedition Acts supported the First Amendment which guarantees freedom of speech and press. True False
If you hit a wall, will the force that you exert on the wall be greater than, or less than, or equal to the force that the wall exerts on you Please please exp
the morning temperature in Fargo, north Dakota is -28 degrees F. in the afternoon the temperature is 19 degrees F and at night the temperature is 2 degrees F. w
Y=1/6x+1 Y=-6x+2 Is this perpendicular or parallel lines
Why can agricultural run-off kill fish in coastal areas that are potentially hundreds of miles from the fields? a.The fertilizer traps sediments which ultimatel
In addition to being necessary for respiration, _______ also provides UV radiation protection. A.) Oxygen B.) Carbon Dioxide C.) Hydrogen D.) Water
HELP ME!!!!!!!!! Which verb form agrees with the subject and correctly completes the sentence? Firemen __________ dozens of cats each year. A. rescue B. rescu
Amanda's jewelry box is in the shape of a cube that has 6- inch edges what is the volume of Amanda's jewelry box