ayannasmith12 ayannasmith12
  • 04-04-2020
  • Mathematics
contestada

261 candy bars cost $87.

Respuesta :

eukalim
eukalim eukalim
  • 04-04-2020
A candy bar costs 0.33 cents rounded off to 2 decimal places. 261 was put in front of 87 to trick you.
Answer Link
laney3439
laney3439 laney3439
  • 04-04-2020
each candy bar costs about $0.33 because you divide the amount paid for the candy bars by number of candy bars
Answer Link

Otras preguntas

In To Kill A Mockingbird, chapter 26 question 1) In her lesson on Hitler,Miss Gates says that “we( American people) don’t believe in persecuting anyone”.What se
Why do cowboys have so much trouble with math answer key 3.16?
According to the in focus box, "gender differences in responding to stress," a study investigating the effect of hormones on stress reduction found that healthy
Whar does Power Imply
What does mann mean by property and labor in different classes are essentially antagonistic buy property and labor in the same class are essentially fraternal?
Please help! Thanks :)
What’s the correct answer
factors affect the choice of location of a city
FRENCH 2!Fill in the blank with the correct answer."Ce qui" is used as the _____ of the verb.objectsubjectpast participlesubjunctive
Which is the definition of a line segment? A) A line segment consists of two points and all points in between. B)A line segment is a set of points that extend i