wjk8alleelaica4
wjk8alleelaica4 wjk8alleelaica4
  • 02-08-2016
  • Mathematics
contestada

7 apples cost 4.55 dollars how much do 9 apples cost

Respuesta :

mpanderla95
mpanderla95 mpanderla95
  • 02-08-2016
To calculate how much 9 apples cost, you must multiply 9 to 4.55 and then divide by 7. This is done by setting up a proportion.
Answer Link

Otras preguntas

Write a scene that starts with the line When I stepped outside, the whole world smelled like... A) Fresh flowers and rain B) Burning wood and spices C) Ocean b
A rectangular field is 160 long and 100m breadth .find its perimeter.​
How did the 13 colonies contribute to the foundation of the United States? In Essay
The first worker completes a task 4 hours earlier than the second worker. First they worked together for 2 hours, then the first worker worked alone for 1 hour.
2x-6=6, i need to get the explicit answer.
when marginal product ________ average product, average product is ________. a. is greater than; decreasing is greater thanb. increasing equals; decreasing is l
What is the value of the expression 25m−13 when m = 3?
How might the elixir the hero returns with help the people of his land? options: A.it brings knowledge B.it brings peace C.it brings healing D.all of these are
Vocabulary: Circle the word that doesn't match with the group. a. sympathetic b. fancy c. understanding d. friendly​
Medicare is a welfare program, and eligibility is determined based on income level.a) Trueb) False