misalvarez100 misalvarez100
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

María bought five apples for 20 cents each, she also bought three pounds of bananas for 25 cents per pound. How much did she spend ?

Respuesta :

sdkircee10 sdkircee10
  • 04-05-2020

Answer:

She spend $2.00.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Paulina works out with a 2.5 kilogram mass. What is the mass of the 2.5 kilogram mass in grams?
How has water influenced the development of civilization in Africa
In which system of government would states function independently of each other?
Please help me!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Arusha draws a rectangular prism that is made up of two connected cubes, each with side length e. The surface area of a cert
find the prime factorization 504
What is the primary purpose of the Supremacy Clause?
Thank you Philo for your answer. I have one more question for you regarding the same rectangular prism that is 3 units long, 2 units wide and has 7 layers and 4
What statement best describes a republic?
In which sentence does the prepositional phrase act as an adverb? A. Last evening, Anne suffered from a headache. B. The door to the attic was left open. C. Mr
Round 46.895 to the nearest tenth