kimberlylabadie
kimberlylabadie kimberlylabadie
  • 05-05-2020
  • Mathematics
contestada

FIND THE UNIT RATE:

A 40 lb. bag of potatoes cost $24

Respuesta :

rojasadan366
rojasadan366 rojasadan366
  • 05-05-2020
Wdym by unit rate? I’m guessing u divide 40lb by $24
Answer Link

Otras preguntas

A 90-year-old client arrives at the emergency department complaining of a fever, chills, and sharp chest pain with inspiration. Respirations are 26/minute, and
The judge chose batie because she sings
the amount of money sue needs to pay (m) equals $30 to go to an apple orchard and pick apples plus $5 for every bushel of apples (b) she takes home
Find the area of following quadrilateral ​
The classes Person and Airplane shall have the property to print information about themselves on a printer. Draw class and interaction diagrams
which architecture is considered as traditional style and why class 9​
Circle Q is shown. Line segments P Q and R Q are radii. The length of R Q is 6. Angle P Q R is 45 degrees. Sector P Q R is shaded. Which statements are true abo
A regular polygon has 18 sides. What is the size of each of its interior angles? Give your answer in degrees (º).
This book has colourful pictures What is the describing word?​
What is the main difference between the null and the research hypothesis? What is the importance of assuming the null hypothesis is true?