1217ainaraasanchezbt 1217ainaraasanchezbt
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

A pack of 6 waters costs $5.10. How much does 1 water cost?

Respuesta :

TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 01-06-2020

So each bottle of water costs $0.85

look at the attached picture

Hope it will help you..

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link
billybobbybrown87 billybobbybrown87
  • 01-06-2020

Answer:

85 cents

Step-by-step explanation:

divide 5.10 by 6

Answer Link

Otras preguntas

NEED ANSWER ASAP! Which of the following represents the graph of f(x) = 2x + 3? (6 points)
Pls, solve this question I'm confused about what to do multiplication or division Thanks!
vincent uses 2 1/2 of flour for every 12 muffins that he makes what is the total number of cups of flour vincent will use to make 6 muffins please show work on
Select the correct answer from each drop-down menu. What is the chemical name of this compound? Na2S:
Which equation represents the function graphed on the coordinate plane?
in this diagram below de is parallel to xy.what is the value of y
In this triangle, what is the value of x? Enter your answer, rounded to the nearest tenth, in the box. x =
Explain the following terms: positive slope, negative slope, x-intercept, y-intercept
define self reliance and its attribute​
Completer the blank with a <, >, or = -2 _ -4 -10 _ -5 -3 _ 0 l -8 l _ l -5 l 4 _ l -8 l I know which ones are bigger, but i always get confused what <