mayliva mayliva
  • 01-06-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me ! :D...

6th grade math help me D class=

Respuesta :

jissery11
jissery11 jissery11
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Answer Link
yohanna69
yohanna69 yohanna69
  • 01-06-2020

Answer:

$0.20 per bottle of water

Step-by-step explanation:

to know the amount per bottle of water use this equation

 18=$3.60

   1=?

1*3.60/18=$0.20 per bottle of water

Answer Link

Otras preguntas

Roosevelt's policy of 'speaking softly and carrying a big stick' enabled the U.S. to (A) build a large navy (B) become a world power (C) gain control over Korea
PLEASE HELP Find the length of PQ in circle R to the nearest hundredths F. 9.42m G. 4.71m H. 3.14m J. 1.57m
Rachel deposited $200 into an account that earns 6% interest compounded twice a year for 10 years
An elevator moving down passes its neighbor, an elevator moving up. Their speed relative to one another is 8 m/s. What is the velocity of each elevator relative
write the composite function that represents (goF)(x)
What is the first 7 square numbers?
The principle difference between point source and nonpoint source water pollution is _______. a. whether the pollution is organic or inorganic b. the number of
Can drinking too much water be bad for you?
Which sentence is correct? A. I turned off all the lights so the electric bill would be lower. B. I ride the bus so I can save gas money. C. The bus broke down,
What is the first 7 square numbers?