alanapbonilla
alanapbonilla alanapbonilla
  • 02-06-2020
  • Mathematics
contestada

Dan bought four candy bars for a total $24.96. How much did each candy bar cost? Thank you

Respuesta :

4804167154
4804167154 4804167154
  • 02-06-2020

Answer:

Each one is $6.24

Step-by-step explanation:

You have to divide 24.96 by 4

Answer Link

Otras preguntas

The debits to Work in Process--Assembly Department for April, together with data concerning production, are as follows: April 1, work in process: Materials cos
Write the slope-intercept form of the line. slope=2/3 y-intercept = -2​
pls help I need to find X but I’m confused idk geometry
Which LIQUID is the most dense? lamp oil milk water honey
Please answer correctly !!!!!!!!! Will mark brainliest !!!!!!!!!
Which action is an example of a service provided by an international organization receiving charitable donations? organizing campaigns for politicians taking di
why is it necessary to assign organic chemistry exclusively to the study of carbon compounds?​
Is this one correct?​
Select the correct navigational path to mark all teachers who have achieved “excellent” on their evaluations a red background. Select the rows or columns you wi
Which pairs of angles in the figure below are vertical angles?