athenacamacho5305 athenacamacho5305
  • 03-06-2020
  • Mathematics
contestada

Anyone know the answer to this please answer asappppo!!

Anyone know the answer to this please answer asappppo class=

Respuesta :

drewuwu221b
drewuwu221b drewuwu221b
  • 03-06-2020

Answer:

The oranges cost $2.00 apiece, and the apples cost $0.50 apiece. Your equation would be 0.5x+2y= price.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

On a coordinate plane, 2 exponential functions are shown. Function f (x) approaches y = 0 in quadrant 2 and increases into quadrant 1. It crosses the y-axis at
Murphy made an art sculpture composed of 512 matchsticks and 760 uncooked penne pieces. What is the ratio of match sticks to penne pieces? Simplify your answer
The point (–4, –2) is reflected across the x-axis. A coordinate plane. What are its new coordinates? (4, 2) (–4, –2) (–4, 2) (4, –2)
Please answer this correctly
If a preimage is rotated 360 degrees about the origin how can you describe its image?
Which equation is parallel to the line y=2x+6 and passes through the point (8,1)?y = 2x+6 y = 2x-15 y = 2x+10 y = -2x-7
Two Brothers Moving prepared the following sales budget: Month Cash Sales Credit Sales March $20,000 $10,000 April $36,000 $16,000 May $42,000 $40,000 June $54
How many solutions does x^2 - 5x + 40 = 0 have? Choices: 0, 1 (double root), or 2?
The polynomial x^2+3x-1 is a factor of x^4+3x^3-2x^2-3x+1 true or false?
Gracie was surprised and pleased to find she was pregnant. She worked as a waitress at Good Food and was aware that Groucho, her employer, had allowed employees