rebealasgmailcom rebealasgmailcom
  • 02-09-2016
  • Mathematics
contestada

at the local grocery store a 16 ounce bottle of apple juice cost $3.20 what is the cost of the apple juice per ounce

Respuesta :

nobillionaireNobley
nobillionaireNobley nobillionaireNobley
  • 06-09-2016
1 ounce = $3.20/16 = $0.20
Answer Link
albertaretz27
albertaretz27 albertaretz27
  • 27-10-2019

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

explain the relationship between observations and hypotheses
Which of the numbers 2, 3, 4, 5 , 6 and 10 are factors of 1900
4 divided by 1/2 equals what
4 1/3 divided by 2 1/3
expended form 605,970
what gives you 28 when adding and 18 when multiplying
what times what equals 36
Driving while wearing headphones or headsets a. is not dangerous, because you can still see everything around you b. is more entertaining than listening to th
A submarine was situated 450 feet below sea level. If it descends 300 feet, what is its new position?
Compare 1.6 square meters and 16 tenths square meters