avarod5
avarod5 avarod5
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ASAP! Both problems. 7th grade math unit rates

PLEASE HELP ASAP Both problems 7th grade math unit rates class=

Respuesta :

jiya111111 jiya111111
  • 04-09-2020
A- $50 per hour
B- 27.5 miles per gallon
Answer Link

Otras preguntas

Micah forsook idolatry to worship Jehovah. True or False?
what are the missing coefficents for the following equation? __N2+__H2->__NH3 3,1,2 1,3,2 1,1,2 1,3,3
Discuss the reasons why Islam succeeded in sub-Saharan and East Africa?
What would be the result in the ocean life if there were a sudden change in thermocline and thermohaline circulation?
The Cremation of Sam McGeeby Robert W. ServiceThere are strange things done in the midnight sunBy the men who moil for gold;The Arctic trails have their secret
Solve for x 6/x^2+2x-15 +7/x+5 =2/x-3
All rhombus have all sides that are equal in length but which one are rhombus or not. Need help on this. ​
Determine the total impedance of an LRC circuit connected to a 10.0- kHz, 725-V (rms) source if L = 36.00 mL, R = 10.00 kΩ, and C = 5.00 nF.
Find the product. Simplify using positive exponents. 4⁴ · 4³ 2² · 2⁻⁴
Kevin and Randy Muiso have a jar containing 61 coins, all of which are either quarters or nickels. The total value of the coins in the jar is $12.05. How many o