isaiahquin2020
isaiahquin2020 isaiahquin2020
  • 04-09-2020
  • Chemistry
contestada

The price of tomatoes is 1.8 lb/$. How many $ would you need to buy 8.1 lb?​

Respuesta :

sofiadearden sofiadearden
  • 04-09-2020
if you divide 8.1 by 1.8 that leads to 4.5
Answer Link

Otras preguntas

Select the correct answer from each drop-down menu. Some of the images in the diagram are images of polygon 1 from similarity transformations. Graph shows 5 pol
Write a polynomial in standard form with the zeros -2, 1, and 2. Hint: Remember a zero can be written as (x - a) where a is the zero. List the zeros then multip
Find the variance for the given data. Round your answer to one more decimal place than the original data. -12 6 -3 6
NO LINKS!! URGENT HELP PLEASE!!! Problem 1 Picture #1 (left): Arc CDE = < CAB = Problem 2 Picture #2(right): Arc DCB= Arc EBC=
Select the correct answer from each drop-down menu. Some of the images in the diagram are images of polygon 1 from similarity transformations. Graph shows 5 pol
Complete the following sentences. Ser o estar 1. Las estudiantes de biologia estar nervioso porque los cursos ser dificil
Please help this assignment is due in few hours and I am stuck on this question Find an equation for the graph sketched below:
Light with a wavelength of 550 nm is traveling through a 50 kg block of ice (n=1.3). How fast is the light traveling in m/s?
Explain the difference between “4 times the sum of c and y” and “ the sum of 4 times x and y”
I really need an answer it’s due tomorrow and I’m FREAKING OUT !!!!!! Thanks in advance …