demetrathornton demetrathornton
  • 04-09-2020
  • Mathematics
contestada

Jada went to the store and some oranges. She bought 4.2 lbs of oranges and paid $7.35 for her oranges. What was the price per pound of Emily’s oranges?

Respuesta :

shalayanicole shalayanicole
  • 04-09-2020
They are going to be $7.35 I think ion really know I just need points
Answer Link

Otras preguntas

what is qualitative and quantitive data?
What was a common problem in feudal society that the Church tried to stop during holy days and seasons?.
Kara is 18 years younger than Joseph. Twelve years ago, Joseph was 4 times as old as Kara. Find their present ages.
Which was expected from the citizens of the polis? A. earn citizenship B. follow the ruler's dictates without question C. serve on juries D. vote in presidentia
Which ocean served as a highway for explorers, early settlers, and later immigrants to North America?
Which biome is characterized by low annual rainfall, less than 26 centimeters (about 10-11 inches) per year?
what is the affect of increasing the water's mass?how does it reflect it's temperature?
what is 11.11 as a mixed number ?
Why did some Tejanos support the fight against the Mexican Government?
is a sheet of paper is cut in half is this physical change or chemical change