gingham gingham
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

if 1/4 a gallon cost 2.90 what is the cost per serving

Respuesta :

destinybills
destinybills destinybills
  • 02-10-2020

Answer:

it may be 0.5

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how does the description of the setting as 'midnight dreary' and 'bleak december' affect 'The Raven'? A. it creates a mood of coziness B. it
find the slope of the line passing through the points(0,4) and (-8,-1) Options: -8/5 -5/8 5/8 8/5
Given right triangle XYZ, what is the value of tan(60°)?
If a person supported the Heliocentric Theory, he would believe A. The earth was the center of the universe B. The earth was separate from the universe C. T
Angle M and angle N are complementary. Angle M measures 23 degrees. Determine the measures of angles N and P.
help!!!!! please!!!!!!!
When new individuals enter a population, genetic diversity ____________. 1 Point A. Increases B. Decreases
Which of the following would not be considered a primary source? A. Letters, diaries, or speeches B. Eyewitness accounts C. A book about your subject written b
An example of an opinion would be which of the following? bob s burgers is the best show on television. cake is appropriate for many occasions. earth is 238,900
The total money made for a movie in its opening weekend was $58,788,188. What is this amount rounded to the nearest million?