Gialynettemunoz Gialynettemunoz
  • 02-10-2020
  • Mathematics
contestada

If you have 6 donuts and they cost 2.70 what is the cost for one donut

Respuesta :

ricchad
ricchad ricchad
  • 02-10-2020

Answer:

0.45

Step-by-step explanation:

  2.70    

6 donuts

= 0.45 each donut

Answer Link
novaxlynn novaxlynn
  • 02-10-2020

Answer:

45¢ per doughnut

Step-by-step explanation:

You would simply divide

2.70 ÷  6 = 45

Answer Link

Otras preguntas

Would you personally like to work for a healthcare organization that performs similar services around the globe? Why or why not?
Angel is trying to save up to buy a new iPhone. He currently has 10$ in his piggy bank. He decides to mow lawns to make money for his new phone He makes $30 per
What is the answer to 60÷5 (7-4)? Explain step by step how you get to this answer?
Abdul is x years old. His father is thrice as old as him. 10 years ago, Abdul's father was 5 times as old as Abdul was. Which of these equations can be solved t
write a diary entry on Rajgir hills of bihar (words limit 100to120words)​
One of the needs that was made apparent during hurricane katrina, the terror attacks of september 11, 2001, and most recently superstorm sandy with respect to e
My questions have been deleted, and they all say insufficient info exists. Nothing else, it would be helpful if I could see them or better yet not have them del
"sex limited genes are:"
PLEASE HELP!!! 50 POINTS What is the relationship between individual |-1 and individual |||-2?​
____ is a common complication of panic disorder.