adaijaedwards12
adaijaedwards12 adaijaedwards12
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

Thais goes to the store and buys 23 muffins that cost 3 dollars each. She then buys 12 cakes that cost 18 dollars each. How much did she spendo
cakes?

Respuesta :

sitisyazana
sitisyazana sitisyazana
  • 01-11-2020

Answer:

216 I think this is the answer

Step-by-step explanation:

[tex]12 \times 18 = 216[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

why are fences put along some beaches ? A = to increase water erosion B= to prevent wind erosionC= to increase weatheringD= to prevent deposition​
What piece of armor would a hoplite alter to reflect their individual personality? A hoplite would alter their shoes. B. A hoplite would alter their shield C. A
How did the sewing machine in the washing machine change life for American woman
PLEASE HELP Why is essential that the elements such as fonts, colors, visual structure, graphics, and the interface of a web page should complement eachother?
3.4 Present Tense of tener and venir
What is the volume of this container
Which sentence is punctuated correctly? A. Wordsworth is lonely at the start of his poem; however; his mood changes when he sees the daffodils. B. Wordsworth
find the x-intercept of the line -4× - 2y = 16​
4a + 3(a-2) = a + 6​
Can someone please answer this for me? It’s number 12 and number 12 only. I appreciate it.