lmacias910
lmacias910 lmacias910
  • 01-11-2020
  • Mathematics
contestada

PLZ HELP ME it's due at 2:45 p.m.

PLZ HELP ME its due at 245 pm class=

Respuesta :

Magzs Magzs
  • 01-11-2020

Answer:

16 uniforms, assuming the mail fee is for the entire order.

Step-by-step explanation:

Money to spend: $475

Cost per uniform: $29

16 uniforms: 16 x 29 = $464

Adding mailing fee: $464 + $6.50 = $469.50 out of $475 total

Answer Link

Otras preguntas

From examples 9 and​ 10, what is the connection between function notation to evaluate a function at certain values and ordered pair solutions of the​ function?
What is the difference between fish, amphibians, and reptiles? How to classify each.
"the law of demand does not work all the time. for example, think about the demand for luxury cars (e.g. bmw, porshe, etc): demand for those luxury cars increas
A company gets the idea of producing a powder to add to milk to increase its nutritional value and taste and forms several​ concepts: an instant drink for adult
The people who finally drove the rulers of aksum from the coast of africa were
the price of an item will go up if the supply decreases true or false
Help please thanks.............
The Egyptians built pyramids for all people who died.
The number of calories in Swiss cheese varies directly with the weight of the cheese. There are about 200 calories in 50 grams of Swiss cheese. Willie are 70 gr
During the process of _____, gas loses heat and changes into a liquid.