bdawson2009 bdawson2009
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

it cost me $46.80 to fill my 13 gallon gas tank what was the price of gas per gallon

Respuesta :

petionchardon
petionchardon petionchardon
  • 02-11-2020

Answer:

$3.6 each gallon cost 3.6 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A sample of pure iron has a mass of 5.00 g calculate its volume.
a sentence for taiga
Complete the square x^2+6x-4. Please give me the answer.
What is the slope and y-intercept of y=3x-2?
The temperature of pot of water fell from 72 degrees to 36 degrees in 4 minutes. Find the average change in temperature per minute.
In this lab, you will simulate birds with three different beaks. After watching the birds feed, you will remove fruit to simulate a change in the environment. W
Angles A and B are supplementary. Angle A has a measure of 80°. What is the measure of angle B? The measure of angle B is
What is 60/8 as a mixed number
used tiles to find all the factors of the product record the array on grid paper and write the factors shown
It cost $5.50 to rent a pair of skates for up to 2 hours. After 2 hours the rental fee decreases to $2.50 per hour. How much does it cost to rent a pair of skat