rodriguezdomingo3434
rodriguezdomingo3434 rodriguezdomingo3434
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

Fuel from Shell costs $2 per gallon and fuel from Speedway costs $3 per gallon. You have at most $30 to spend on fuel.​

Respuesta :

582537
582537 582537
  • 02-11-2020

Answer:

You would want to go to shell

Step-by-step explanation:

At shell you spend 2 dollars for for fuel and your have 30 bucks you could get 15 gallons and at speedway you can get 10 gallons with 30 bucks

I hope you found this useful -Chris

Answer Link

Otras preguntas

Consider the set S of bit strings defined recursively by:
find the average rate of change ​
Please answer this and I will give u a cookie ;)
what is the difference between an epithelial cell and a cardiomyocyte
Completa la entrada en el blog de un estudiante que, por fin, sabe lo que quiere estudiar. Escribe la forma correcta del verbo correcto en el presente sin repet
Uhhhhhh????????????!
Make a note of the crafts in India at the time of colonial rule, write about their usage and trade value Please tell me what is the answer
Explain How and why do you think some material or symbolic cultural items, like cornrows, rainbow flags or other examples, create and "cross over" boundaries se
what is an equivalent expression ​
Explain the wife's inductive reasoning for determining her husband's level of safety at work