bthompsonaz
bthompsonaz bthompsonaz
  • 02-11-2020
  • Mathematics
contestada

fruit costs $4/pound; granola bars are $1 each. You have a budget of $48. You need at least 10 granola bars.

Respuesta :

fdsasssd fdsasssd
  • 02-11-2020

buy 12 gronal bars and 9 pounds of fruit to use you money

48-12=36/4=9

Answer Link

Otras preguntas

Write an equation for a perpendicular to y = - 2 x 2 and passing through the point (-4,-5) Y=
In 1972, earlier designers built the connecting major universities. The broke communications into smaller chunks, or and sent them in a first come, first serve
Good evening! Can someone please answer this, ill give you brainliest and your earning 50 points. Would be very appreciated.
PLEASE LOOK AT PICTURE AND HELP!!!
How many factors of 1000 can be divided by 20 without a remainder?
Find the surface area of the prism. Write your answer as a decimal.
Name the image of C(6, –4) under a rotation 90 counter-clockwise about the origin. a. C(–4, –6) b. C(6, 4) c. C(–6, –4) d. C(4, 6)
what is 5b^-2/b^-3? I need to know
Hi can you show me how to do thistles and
1 Predict) Have you met a woman who was pregnant? Write a short answer describing what type of development you think is going on inside a pregnant woman. ​